Son Yazılar

Uçak Bileti: 7 TL’ye İzmir’e nasıl gidilir?

SunExpress at Sabiha Gokcen
342Görüntülenme
Ortalama Okuma Süresi: 2 dakika

Hepimiz A noktasından B noktasına en uygun fiyatla tabiri caizse en ucuz fiyatla gitmek istiyoruz. Tatil planlarımızda da belki de en çok parayı ulaşım kategorisinde harcıyoruz.

Bugüne kadar İstanbul’dan Türkiye’nin bir çok noktasına bazen çok komik rakamlarla bazende çok uyguna seyahat ettim. “Ya bu kadar nasıl gezebiliyorsun?” sorusunu soruyorsunuz ya, işte bunun cevabı ulaşımı en iyi fiyata indirgemekten geçiyor! İstanbul’dan İzmir’e 7 TL’ye nasıl uçak bileti bulduğumu açıklıyorum!

Öncelikle ucuz uçak bileti bulmanın birinci yolu hepimizin bildiği ve internette binlerce kez bahsedilmiş olan hava yolu firmalarının promosyon takvimlerini takip etmektir. Bunun dışında hava yolu firmasının yaptığı kampanya tarihinde de bu alışverişinizi minimuma indirebilecek diğer opsiyonları araştırmaktır. Bunlar kredi kartı kampanyaları, ekstra indirim kodları gibi farklı opsiyonlar olabilir.

Bunlardan ilki bahar mevsiminde yapılan kampanyaydı ve Haziran ayında SunExpress ile 10 TL’ye İzmir’e uçmuştum. Bu biletimi SunExpress’in kampanyasına ek olarak Aerobilet’in 15 TL indirimi sayesinde 10 TL’ye getirmiştim. Ayrıca Temmuz ayında SunExpress’in yaptığı kış kampanyası sayesinde İstanbul – İzmir arası uçuşlar 25 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmuştu. Bu kampanya ile Ekim ayından Mart ayına kadar bir çok tarihte yurt içi tek yön 25 TL’ye bilet bulmak mümkündü. Ben de bu kampanyayı daha sonrasında Vodafone – Geziko kampanyasıyla birleştirerek tek yön biletimi 10 TL’ye almıştım. Vodafone hattınız varsa Avantaj Cepte uygulamasını indirerek bir çok markaya özel tanımlanmış indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ben biletimi aldığım zaman Geziko’da yurt içi 15 TL yurt dışı 25 TL indirim kodu vardı. Bu kodlar sayesinde 25 TL olan bileti 15 TL indirimli olarak 10 TL’ye aldım. Ayrıca bu biletleme işlemini de Artıway üzerinden gerçekleştirdim ve 3,5 TL iade ile birlikte aslında bilet bana 6,5 TL’ye gelmiş oldu. Bonusway üzerinden yapacağınız alışverişlerde de sitesine göre belirli bir oranda iade alıyorsunuz.

Uçak bileti almadan önce uzun bir araştırma yapmak size en iyi fiyatı bulmanızı sağlayacaktır. Özellikle hem yabancı arama motorlarını hem de Türkiye’de hizmet veren arama motorlarının sitesinden aynı sefer için fiyat araştırması yapmak, daha sonrasında fazla ücretler vermememiz açısından önemli bir etkendir.

Bir sonraki yazımda ise uçak bileti almadan önce nasıl araştırma yaptığımı anlatacağım.

D.N: Bu bir reklam değildir. Daima uygun uçak bileti bulduğumda Facebook sayfamdan kampanyaları paylaşacağım. 

 

Bir cevap yazın