Son Yazılar

Hakkımda

Barcelona'da bisiklet kiraladım!

✌ Merhaba ben Can, tanıştığımıza memnun oldum. 

☞ Ben Kimim?

Can Bilgiç, Kadıköy, İstanbul doğumlu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Kronikgezgin’i aktif etmeden önce Türkiye’nin neredeyse yarısını gezme fırsatı bulmama rağmen o zamanlar küçüktüm ve internet bu kadar gelişmemişti. Ailevi ve çevresel faktörlerden ötürü bir çok şehri ve ülkeyi gezme fırsatı buldum. Şimdi onları burada tekrardan yaşayarak farklı bakış açılarıyla aktarmaya çalışıyorum. Ayrıca Ağustos 2015 – Şubat 2016 tarihleri arasında İsveç’in güneyinde bulunan Karlskrona’da Erasmus yaparak eşsiz bir deneyim kazandım. Bu süre boyunca bir çok hafta sonu yakın şehirlere gezilerle geçti. Erasmus süresince Avrupa’da 6 ülke ve 20’den fazla şehri gezme fırsatı buldum. Gezilerimi her ay 1 gezi şeklinde planlamaya çalışıyorum.

☞ Gezme dışında?

Çeşitli firmalarda (hotel, restaurant, kozmetik,oyun, e-ticaret vb.) Sosyal Medya yöneticiliği, Dijital Pazarlama, İş Geliştirme ve Oyun Turnuvaları organizasyonları yapıyorum. Zomato‘da gittiğim mekanları değerlendiriyor, BeyazPerde‘de ise izlediğim filmlere yorum yapıyorum. Kafamı dağıtmak için de video oyunları oynuyorum.

✈ Nasıl bu kadar çok gezebiliyorum?

travel

Hepimiz gezginlere bu soruyu soruyoruz değil mi? Ben nasıl geziyorum açıklayayım. Her yeni telefon çıktığında ilk alan biri değilim. Her zaman en lüks yerlerde yemek yemiyor veya her akşam bir mekana gitmiyor/dışarı çıkmıyorum. Sadece en beğendiğim yerlerde yemek yiyorum. Orta seviye bir mekana 3 kere gitmektense iyi bir mekana 1 kere gidiyorum. En rahat ettiren kıyafetleri giyiyorum, zengin gösterenleri değil. Bu evrenin bir sonraki adımı araba almamaya dönebilir ve böylelikle vergi, muayene, benzin gibi diğer giderlerden de kurtulabilirim. İngiliz bir atasözü der ki; “It is all about priorities.” yani hayatınızı önceliklerinize göre şekillendirirsiniz. Uçak biletlerimi ve gezideki diğer harcamalarımı da daima öncesinden planlayarak sırayla almaya özen gösteriyorum. Gezeceğim yeri uçak biletinin uygunluğuna göre değerlendiriyor ve bu sayede görmediğim yerlerden en uygunu hangisiyse ona gidiyorum. Puan/mil uygulamalarını, banka ve kredi kartı kampanyalarını daima takip ediyor, sağda solda biriktirdiğim ne varsa onların hepsini gezi bütçeme aktarıyorum.

✈ Hayalimdeki rotalar

Küçük yaştan beri gezen biri olarak her insanın görmek istediği yerler vardır. Benim en çok merak ettiğim ve gitmem gereken yerler listesinde bulunan yerler;

Fas
Ürdün
Cape Town
Singapur – Taipei – Tokyo

☞ Gezerken hangi ekipmanları kullanıyorum? 

Fotoğraf çekmek için Nikon D5300, video çekimleri için GoPro Hero 5 ve günlük fotoğraflar için iPhone 6s kullanıyorum.

Beni Facebook‘tan Instagram‘dan veya Twitter‘dan da takip edebilir, seyahat ile ile ilgili her soruyu içtenlikle sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın