Seyahat ve Yemek Temalı Netflix Dizileri

Netflix'te izlemeniz gereken seyahat ve yemek temalı diziler hangileri?

Seyahat Temalı Netflix Dizileri
Ortalama Okuma Süresi: 2 dakika

Coronavirüs nedeniyle evde geçirdiğimiz karantina döneminde hepimizin internet kullanım alışkanlıkları değişti ve buna bağlı olarak da video izleme süreleri arttı. Hal böyle olunca Netflix‘te ilgimize göre içerikler arıyor ve vakit geçirmek istiyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan bu yazıda izlemekten keyif alacağınız seyahat ve yemek temalı Netflix dizilerinden bahsedeceğim.  Şimdiden iyi seyirler! 🙂

Somebody Feed Phil

Seyahat ve Yemek Temalı Netflix Dizileri

Amerikalı Phillip Rosenthal, Ayhan Sicimoğlu gibi bizlere gittiği şehirlerin yemek kültürlerini anlatıyor.  Lizbon, Kopenhag, New York, Venedik, Meksiko gibi birbirinden farklı kültürleri tanımamıza yardımcı oluyor. Eğer Phil’in gittiği bir şehirde daha önceden bulunduysanız  “Ben buraya gittim, burada bunu yemiştim.” hissi ile keyfiniz ikiye katlanıyor. Eğer gitmediyseniz de bilet aldırabilecek düşünceye varabilirsiniz. Çok eğlenceli ve bilgilendirici bir yapım diyebilirim. Yaklaşık 50 dakikalık bölümlerle Dünya’nın farklı yerlerindeki kültürleri görecek, o şehir ile özleşmiş lezzetleri yerel birinin rehberliğinde öğrenecek ve fikir sahibi olacaksınız.

< https://www.netflix.com/tr/title/80146601 >

Restaurants on the Edge

Seyahat ve Yemek Temalı Netflix Dizileri

Seyahat, tasarım, yemek ve kültür kavramlarının bir arada olduğu farklı bir format olan Restaurants on the Edge, alanında üç uzmanın müşteri ve gelir kaybı yaşayan yani başarısız olarak adlandırabileceğimiz restoranları kendi kimliklerini yansıtmadığı düşüncesiyle yeniden yaratıyor. Bunu yaparken de hem doğadan ilham alıyorlar, hem de turist gözüyle bakıyorlar. Yerel bir restoranı dışarıdan bir gözün görmesi ve neler yapılması gerektiğini bizlere gösteriyor. Bir restoranın muhteşem manzarası olması, orada yiyeceğiniz yemeği de en iyi yapmaz değil mi? Restaurants on the Edge, restoran tadilati dizisi gibi gözükse de içerisinde bolca farklı hikaye mevcut. Tadilat kısmı restoranı “yeniden yaratma” olarak düşünülebilir.

< https://www.netflix.com/title/81016995 >

Chef’s Table

Seyahat ve Yemek Temalı Netflix Dizileri

Netflix’in ilk orijinal yapımlarından biri olan Chef’s Table her bölümde profesyonel bir şef ile sizleri yolculuğa çıkartıyor. Her şefin kendine özgü hikayesi, yemek ve mutfak kültürü ve kendi usulü vardır. Bu yüzden de ortaya çok farklı içerikler çıkıyor. Michelin yıldızlı yerlerden, İstanbul Kadıköy’deki Çiya’nın sahibi Musa Dağdeviren’e kadar bir çok. Benim favorim İtalyan Massimo Bottura. Bu içerikte seyahatten daha fazla yemek var ama bu içeriği de özel kılan aslında her bölümde farklı şefin farklı yerlerden ilham alması.

< https://www.netflix.com/title/80007945 >

Beğendiğiniz ve önerebileceğiniz bir içerik varsa yorum olarak paylaşabilirsiniz. Bu yazı yeni içeriklerle güncellenecektir. 

4 yorum

  • Seyahat içerikleri ilham verici oluyor. Phil çok güzel anlatıyor. İzlerken acıktığımı hissettim. 🙂
    Bir de böyle programlar dünyanın farklı yerinde bilinmeyen bir yeri veya bilgiyi keşfetmemize yarıyor. Sevgiler.

  • Coronavirüs sürecinde evde zaman geçirmelik farklı içerikler ararken bu yazınıza denk geldim. Somebody Feed Phil çok iyi. Zaten Ayhan Sicimoğlu’nun hastasıyız. Phil’inde benzer bir anlatımı var. Genel kültür için bile izlenebilir.

Bir cevap yazın