Kopenhag Hostel Önerileri

Kopenhag Hostelleri, Kopenhag'da nerede kalınır?

Kopenhag Hostelleri
Ortalama Okuma Süresi: 2 dakika

İskandinavya’nın en güzel şehirlerinden Kopenhag‘da her şey olduğu gibi konaklama da bizler için biraz tuzlu. İskandinavya hostel konusunda Avrupa’ya göre biraz daha iyi ve turist olarak gidiyorsanız hotel konforunda yaşayabileceğiniz seçenekler sunuyor. İsveç’te yaşadığım dönemde sıkça Kopenhag’a gittiğim için bir kaç hosteli deneyimledim, bir kaç tanesi de arkadaşlarım tarafından denenmiş ve tavsiye edilen hosteller. Eğer Kopenhag’a seyahat ediyorsanız önce bu hostellere bakmanızı öneririm. Benim favorim ise Urban House. Çünkü her şey otomatik ve hostelde çalışan yok!

Kopenhag Hostel Fiyatları 

Konaklamanın pahalı olduğu İskandinavya’da hosteller bir nebze de olsa ekonomi yapmamızı sağlıyor. Danimarkaya özellikle yaz aylarında gitmiyorsanız hostellerde bizdeki gibi benzer fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Eğer kışın gidiyorsanız hosteller boş olacağından geceliği 15-20 euro civarına konaklayabilirsiniz. Yazın ise bazı hosteller fiyatlarını değiştiriyor, bazıları değiştirmiyor. Bu yüzden genel fiyat kırılımları için Hostelworld’den arama yaparak ortalama gecelik fiyat çıkartabilirsiniz. Yazın hostellerde gecelik fiyat 20-40 euro civarında değişkenlik gösteriyor.

Rezervasyon konusunda Booking’in yanı sıra Hostelworld’u öneriyorum. Zira bu site sadece hosteller için olduğundan daha uygun fiyatlar çıkabiliyor. Ek olarak sadece hosteller olduğu için hem kafanız karışmıyor, hem de hangi hostelde özel oda fiyatı veya yatakhane fiyatı kaç TL gibi bir çok bilgiyi aynı sayfada görebiliyorsunuz.

Benim önerdiğim Kopenhag’ın en iyi hostelleri:

Urban House

Kopenhag’ın merkezinde konumlanmış Urban House, bambaşka bir deneyim yaşayabileceğiniz ve gittiğinizde direkt olarak burada konaklamanızı önerdiğim bir hostel. Çok büyük bir binada hizmet veriyorlar ve otel gibi. Hostelde resmi olarak sizinle ilgilenen ve check-in check-out sırasında sizinle birebir ilgilenen biri bulunmuyor. Kapılar şifreli, girişte kiosk bulunuyor ve siz bu kioskdan check-in işleminizi kendiniz yapıyorsunuz. Check-in yaptığında size oda numaranızı, kapı şifrelerini ve yatak numaranızı belirtiyor. Check-out süresine kadar da şifreleriniz geçerli. Hostelden check-out yapmanıza gerek yok zira şifreler check-out saatinden sonra geçerliliğini yitiriyor. Bina otel gibi olduğu için havasızlık, karanlık vb. gibi durumlarda olmuyor.

Tren istasyonuna çok yakın bir mesafede olan Urban House’un içerisinde ayrıca eğlenmek için de bir çok alan yer alıyor. Maddi açıdan tasarruf etmek istiyorsanız hostelin mutfağını da kullanabilirsiniz.

Generator

Avrupa’da ün saymış bir hostel zinciri olan Generator’ın Kopenhag’da bulunan hosteli hem merkezi konumu hem de sunduğu olanaklar açısından kalmanız gereken diğer bir hostel seçeneği olarak göze çarpıyor. Genelde buranın fiyatları bir tık üstte olabilir. Konaklama fırsatım olmadı ama

Dan Hostel Copenhagen City

Bir çok gezginin tercih ettiği bir hostel. Bina yapısıyla bir hoteli andırsa da hizmetleri ve  fiyat dengesiyle gezginlerin en çok konakladığı hostellerin başında geliyor. Ben burada konaklamadım ama Erasmus zamanında kalan arkadaşlarım vardı. Fiyatları yıl boyunca  benzer bir seviyede olması en büyük avantajı. Bazı hosteller yaz aylarında fiyatlarını nerede 2-3 katına çıkartıyor. Kopenhag’da ucuz hostel arıyorsanız ve şehre tepeden bakmak istiyorsanız Dan Hostel’i tercih edebilirsiniz.

Sleep in Heaven

Genelde bütçeli seyahat eden kişilerin konakladığı Sleep in Heaven’da ben konaklamadım. Ama kalan arkadaşlarım sorun yaşamadılar. Diğer hostellere göre dezavantajı konumu. Yaz aylarında yürüyebilirsiniz ama kışın toplu taşımaya binmek isteyebilirsiniz. Ayrıca fiyat olarakda Dan Hostel gibi tüm sezon boyunca fiyat/performans diyebiliriz.

Steel House, Copenhagen Backpackers ve Woodah’da puanları yüksek olan ama deneyimlemediğim diğer hosteller. Aklınızda bulunsun.

Bir cevap yazın