Midilli Konaklama Rehberi

Midilli En iyi Otel
1.11BGörüntülenme
Ortalama Okuma Süresi: 2 dakika

Türklerin en çok gittiği adaların başında Midilli(Lesvos) geliyor. Bayram seyran olunca ekstra bir kalabalık olduğu da gerçek. Gezmenin altın kurallarından biri de ulaşımı hallettikten hemen sonra konaklamayı halletmektir. 🙂 Bu yazıda Midilli’deki konaklama deneyimlerimi ve bölgelerini detaylıca açıklamaya çalıştım.

Midilli’de nerede kalınır?

Midilli Yunan Adaları’nın en büyük üçüncü adası. Hal böyle olunca burayı gezmemiz bir haftamızı aldı.  Tek bir yerde kalsaydık araba yolculukları fazla sürecekti ve bu bizim tercih ettiğimiz bir yöntem değildi. Bu yüzden gezi boyunca 3 farklı otelde kalmayı tercih ettik. Güneyi gezmek için Midilli merkez ve kuzeyi gezmek için Petra’yı tercih ettik. Petra ve Molivos adanın en turistik ve güzel yerleri ve yan yana iki farklı koyda yer alan yerleşim bölgesi. Midilli’ye gittiğinizde buraları gezmenizi öneriyorum.

Bilmenizde fayda var: Booking gibi aracı kurumlar yerine otellerle direkt iletişime geçmeyi ve rezervasyon yapmayı deneyin. Bir çok otelde Booking gibi aracı firmaların fiyatlarına göre daha tatmin edici fiyat ve hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Yunan Adaları bu konuda Türklere çok yardımsever davranıyor. Bu yüzden otelleri araştırırken Booking vb. siteleri kullanın fakat rezervasyon aşamasında otellerin kendi sitesinden veya sosyal ağlarından fiyat teklifi almayı unutmayın.

Bilmenizde fayda var: Lesvos Türklerin özellikle bayramlarda akın ettiği bir ada. Bu yüzden bir çok işletme sezonda en çok Türklerden kazanıyor. Hem konaklama hem de yeme-içme fiyatları konusunda gönlünüz rahat olsun. Cüzdanınızda ne var ne yok almak istemiyorlar. 🙂

Petra – Little Bird 

Midilli Konaklama Rehberi

Gezi sırasında benim en çok keyif aldığım yerlerden bir tanesi Little Bird oldu. Petra ve Molivos manzaralı bir yerde konumlanan Little Bird, apart villa şeklinde hizmet veriyor. Biz burada 3 gece konakladık, her gün kahvaltımızı kendimiz hazırladık. Villaların manzarası ve sonsuzluk havuzu en keyif aldığımız iki özellik oldu. Genele göre biraz daha fazla lüks olduğu gerçeğini de unutmayalım.

Midilli Merkez – Pyrgos of Mytilene

Midilli Konaklama Rehberi

Ada büyük olunca güney kısmı ve merkezi keşfedeceğimiz süre boyunca limana 5 dakikalık yürüme mesafesindeki Pyrgos Hotel’de konakladık. Kapıdan girer girmez yaşanmışlık kokan, antika eşyalarla dizayn edilmiş otelden çok 1916 yılından kalma bir ev aslında burası.

Tarihi bir evde, yaşanmışlıkları hissettiğimiz bir yerde konaklamak gerçekten farklı bir his.  Otelin sahipleri ve çalışanları da Tüklere karşı bence ayrı bir pozitif davranıyor. Bu da bizim deneyimimizi daha da güzelleştirdi diyebilirim.

Midilli Konaklama Rehberi

Petra – Clara Hotel

Midilli Konaklama Rehberi

Sunduğu hizmetlerle Türk otellerine benzeyen Clara’da 2 gece konakladık. Otel Little Bird gibi Petra’da yer alıyor ve bu iki otelde kısmen yan yana ve aynı manzaraya sahip. Oda – kahvaltı şeklinde hizmet veren Clara’nın bir de havuzu bulunuyor. Genellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği 4 yıldızlı güzel bir otel.

Midilli Konaklama Rehberi

Bir cevap yazın