Sığacık Konaklama Önerileri | Nerede kalınır?

Sığacık Kaleiçi'nde nerede kalınır? Sığacık Butik Otel Önerileri

Sığacık Körfezi
Ortalama Okuma Süresi: 2 dakika

Türkiye’nin ilk citta slow şehri Seferihisar’ın turistik beldesi Sığacık artık kalabalık tatil beldelerinden sıkılan tatilcilerin yeni gözdesi oldu. Şehir yaşamının karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği Sığacık’ta son zamanlarda bir çok otel ve pansiyon hizmete girdi. Hal böyle olunca bir çok işletme de olayı tamamen ticarete dökmüş durumda. Fiyat/fayda dengesi çok kötü olan oteller de mevcut.

Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil için en doğru noktalardan biri olan Sığacık’ta bir çok oteli işim gereği deneyimleme şansı buldum. İşte Sığacık Kaleiçi’nde konaklayabileceğiniz rahat ve kaliteli bir tatil imkanı sunan oteller:

Sığacık’ta nerede kalınır? 

 

Monza House

Sığacık Konaklama Önerileri | Nerede kalınır?
Sığacık Konaklama Önerileri | Nerede kalınır?
Sığacık Konaklama Önerileri | Nerede kalınır?
Monza House henüz çok yeni bir işletme olmasına rağmen açıldığı ilk günden beri kalitesini ortaya koymuş. Hem oda hem de bahçe olarak diğer otellerde olmayan geniş ve rahat bir alan sunuyor. Büyük ihtimalle de Sığacık Kaleiçi’ndeki en büyük bahçeye sahip. Hal böyle olunca geniş avlusunda kahvaltı keyfi bir başka oluyor. Otelin iki binası olduğu için dışarıdan gelen sesler avluyu pek etkilemiyor.

Monza House, 2019 yılında bir başka bir binayı daha alarak farklı bir konseptte ikinci otelini açtı. Turkuaz-beyaz renkleriyle tam olarak Sığacık’ta Ege konseptini oluşturdular.

Nossa Casa

Sığacık Kaleiçi’nin en merkezi konumunda bulunuyor. Kale kapısından girdiğinizde sağda tarihi bir konakta 2014 yılından beri hizmet veriyor. 2018 yılı başında yenilendikten sonra aile sıcaklığında profesyonel hizmet veriyorlar. Sığacık otelleri dendiğinde akla gelen ilk otellerden olması, güvenlik, temizlik gibi bir çok konuda hassas biriyseniz adresiniz Nossa Casa olmalı.

Nar Pansiyon

Sığacık Konaklama Önerileri | Nerede kalınır?
Sığacık Konaklama Önerileri | Nerede kalınır?
Sığacık Konaklama Önerileri | Nerede kalınır?
Ara sokaklardan gizlenmiş, sakin şehrin sessizliğine biraz daha ortak olmak isteyenler için ideal bir konaklama geçeneği olabilir. Çünkü Nar’ın konumu pazar tezgahlarının dışarısında kalıyor. Bu yüzden Nar’da konakladığınız zaman pazar sabahı dış seslerden dolayı erken uyanmaz ve rahat rahat dinlenebilirsiniz. 70 yıllık hatıraları barındıran bir ev iken, tarihi dokusu korunarak 2016 yılında bir aile işletmesi olarak hayata geçirilen Nar Pansiyon’da 4 oda bulunuyor. Tüm odalar farklı renk konseptiyle dizayn edilmiş. Cafe olarak da hizmet veren pansiyonun terasında deniz manzarasına karşı serpme kahvaltı ile keyif yapabilir, Türk kahvesi yudumlayabilir veya akşamları bira-çerez yapıp arkadaşlarınızla muhabbete gidebilirsiniz. Ayrıca Nar’ın bir spor sever işletmecisi olduğunu da belirtelim. Eğer road trip yapıyor veya bisiklet ile geziyorsanız Nar tam size göre!

Sığacık Evo Otel

Sığacık Kaleiçi’nde sanat sokağı olarak bilinen 129. sokakta yer alan Evo toplamda 6 odasıyla hizmet veriyor. Minik bir avlusu ve samimi bir ortamı bulunan Evo, sakin ve aile tipi konaklama deneyimi arayanların tercihi olabilir.

 

Bir cevap yazın